ČLÁNKY

V hodině přírodopisu měli šesťáci příležitost pozorovat pod mikroskopem drobné vodní živočichy, korýše (např. blešivce a berušku vodní), ploštěnky a trepku. Bylo potřeba je napřed pipetou vylovit a opatrně přenést na podložní sklo. Na prohlídku nachystaných preparátů jsme pak pozvali i žáky z vedlejší třídy.

Únorové téma v MŠ bylo také povolání. Hráli jsme si na hasiče, zedníky, pekaře a mnoho dalších důležitých zaměstnání.


Ve školce jsme si povídali o našich smyslech. Ochutnávali jsme hořké, sladké, kyselé a slané; přiřazovali drsné, měkké, hladké, hebké, tvrdé i pružné a dělali jsme mnoho jiných smyslových a zážitkových aktivit.

V hodinách přírodopisu žáci na přelomu ledna a února tvořili plakáty s informacemi. Šesťáci psali a kreslili odpovědi na své otázky o hlemýždi, v deváté třídě bylo tématem zemětřesení.

Dnes jsme se s pátým ročníkem zúčastnili skvělého výchovného koncertu v Besedním domě, který pořádala Filharmonie Brno. Seděli jsme přímo mezi nástroji v orchestru a vyfotili se s panem dirigentem.

V úterý jsme s osmým ročníkem pitvali vepřové srdce, abychom si důkladně prohlédli jeho jednotlivé části, chlopně, věnčité tepny a na speciálním modelu jsme prozkoumali krevní oběh.

Leden nám ve školce rychle utekl. Připomněli jsme si svátek Tří králů, zažili zimní radovánky ve sněhu, pověděli si o zimních sportech (hlavně těch, které nás baví ) a prošli si tématem lidského těla.

Ve fyzice se tentokrát šestáci zabývali měřením různých fyzikálních veličin, konkrétně hmotnosti a objemu. Překvapilo nás, že i zdánlivě malá nádoba může mít velký objem – závisí to na jejím tvaru. A že dokonce můžeme zjistit i objem kamene!